телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Система блокування реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування призупинить свою дію

Середа, 13 Грудень, 2017

7 грудня 2017 року Верховна рада України прийняла зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких вводяться нові тимчасові правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі — ПН/РК). 

Із набранням чинності цим законом, блокування податкових накладних зупиняється до 1 березня 2018 року. Нові норми вступають в силу з наступного дня після опублікування закону.

Документом передбачено норми, спрямовані на вирішення проблем платників податків у зв'язку з блокуванням податкових накладних. Зокрема:

Доповнено ПКУ новою ст. 57-1, згідно з якою, всі ПН/РК, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018 р.крім:

• ПН/РК, за якими станом на 01.12.2017 р. не подані пояснення і документи; 

• ПН/РК, за якими прийнято рішення про відмову в реєстрації і станом на 01.12.2017 р. не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку. 

ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено з 01.12.2017 року до набрання чинності цим Законом та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом щодо зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Законом також виключено п.74.2 ПКУ, відповідно до якого в ЄРПН забезпечувалося проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації в ЄРПН.

На виконання вимог закону, Кабміну доручено протягом двох місяців з дня набрання ним чинності, визначити новий порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із ним.

Варто звернути увагу, що законом скасовується безумовне права покупця на податковий кредит, адже на період зупинки роботи системи, зупиняється дія норми, якою передбачено, що ПН/РК, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Оновлений п. 201.16 ПКУ передбачатиме, що реєстрація  ПН/РК в ЄРПН може бути призупинена в порядку й на підставах, визначених КМУ.

Сподіваємось, що зупинення блокування податкових накладних у ЄРПН, дасть можливість КМУ розробити надійні та дієві механізми, які полегшать ведення бізнесу добросовісним підприємцям.

Але, за будь яких умов, наші адвокати допоможуть вам у вирішенні спірних питань шляхом правильного та своєчасного реагування на дії контролюючих органів.