телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Набув чинності Закон, яким встановлено основні принципи та вимоги до органічного виробництва.

07/08/2018

2 серпня 2018 року набув чинності  ЗУ  від 10.07.2018 року “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

Але передбачено перехідний період — він вводиться в дію через один рік з дня набрання  чинності.

Законом заборонено виробникам використовувати на етикетках продукції назви: «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та будь-яких однокореневих похідних від цих слів з префіксами «біо», «еко» тощо будь-якими мовами. Натомість, буде вводитися спеціальне маркування, яке буде для всіх однаковим. 

Органічною зможе називатись продукція, під час виробництва якої не застосовуються хімічні добрива, пестициди, ГМО, консерванти тощо. Органічність має підтверджуватись відповідним сертифікатом. 

Одяг, косметика та побутова хімія вже не зможуть називатись органічними, адже органічне виробництво — це сертифікована діяльність, пов’язана з виробництвом сільськогосподарської продукції.

Процес сертифікації триває досить довго, а залежить його тривалість від галузі. Розпочинається процес сертифікації з моменту укладання договору з сертифікаційним органом. 

Наприклад, поля з однорічними рослинами і пасовища сертифікуватимуть від 24 міс., з багаторічними рослинами — від 36 міс., аквакультуру — 24 міс., ферми з вирощування великої рогатої худоби (м'ясо) і коней — 12 міс., кіз, свиней і корів (молоко) — 6 міс., птицю (м'ясо) — 10 тижнів, птиця (яйця) — 6 тижнів.

Статус органічного доведеться підтверджувати кожні 15 місяців.

Закон також запроваджує санкції за порушення вимог до виробництва та обігу органічної продукції: для юросіб передбачено штраф - вісім мінімальних зарплат, зараз — 29 784 грн, для фізосіб-підприємців — п’ять мінімальних зарплат, зараз — 18 615 грн.

Такі ж штрафи загрожуватимуть виробникам, які маркуватимуть продукцію «органічним» державним логотипом або будуть використовувати позначення та написи на кшталт «органічний», «екологічний», «органік», «біо», «еко» за відсутності сертифіката.

Звісно, із прийняттям нового закону залишається ще багато запитань і незрозумілостей,  але наші адвокати завжди зможуть допомогти вам розібратися і прийняти правильні рішення.