телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Відповідь на запит податкових органів

Напевно, немає необхідності говорити про те, що в реаліях сьогодення свавілля контролюючих органів викликає неабияке занепокоєння підприємців.
Той, хто хоча б раз отримував запит податкового органу, пам’ятає відчуття здивування та розгубленості. Це і не дивно - відсутність елементарних знань, брак часу та досвіду у реагуванні на запити податкових органів можуть призвести до негативних наслідків для вашого бізнесу.

Згідно із абз. 2 п. 73.3. ст. 73 Податкового кодексу України письмовий запит повинен містити, зокрема, підстави для надіслання запиту із зазначенням інформації, яка їх підтверджує. У зазначеній статті визначено чіткий перелік конкретних підстав для надіслання запиту.

Відповідно до п.п. 78.1.1. ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються можливі порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Слід мати на увазі, що у випадку направлення запиту із порушенням вимог ст. 73 Податкового кодексу України платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Окрім переліку документів, належним чином оформлений запит має містити посилання на документи, факти, іншу інформацію, яка свідчить про порушення чи можливі порушення платником податкового законодавства.

Слід пам’ятати, що платник податку не зобов’язаний надавати відповідь на запит податкового органу, якщо у запиті не вказано підстав для надання інформації та її документального підтвердження; не зазначено конкретного переліку запитуваної інформації; якщо запит не підписано керівником (заступником керівника) податкового органу.

Практика показує, що вжиття заходів реагування ще на стадії відповіді на запит дозволить попередити можливі непорозуміння із податківцями, не допустити незаконне проведення документальної позапланової перевірки вашого підприємства.

Досвід спеціалістів Адвокатського об’єднання «DEXTRUM» свідчить про необхідність надання відповіді податковому органу навіть за відсутності підстав для надання інформації на запит, оскільки відсутність обґрунтованої відповіді спонукатиме податківців до проведення перевірки платника податку.

Звернувшись до фахівців АО «DEXTRUM», ви можете розраховувати на:

  • Своєчасне реагування на запити податківців, а саме підготовку законодавчо обґрунтованої відповіді у випадку безпідставного запитування інформації та документів;
  • Кваліфіковані консультації щодо тактики та стратегії спілкування із податківцями у випадку призначення податкової перевірки;
  • Своєчасне оскарження рішень податкових органів в адміністративному чи судовому порядку.