телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Оскарження рішень і дій податкової служби

Адвокатське об’єднання «DEXTRUM» має значний досвід захисту інтересів клієнтів у вирішенні спорів фізичних та юридичних осіб з податковими органами.

Порушення та помилки податківцям подекуди притаманні, тому якщо податкова інспекція ухвалює рішення про стягнення з підприємства певної грошової суми з порушенням, слід домагатися його скасування.

Наприклад, в актах перевірки податківці, як на доказ порушення податкового законодавства, можуть посилатися лише на акти про неможливість проведення зустрічних звірок контрагентів вашого підприємства (постачальника, підрядника тощо) без наведення інших доказів порушень. Зауважте, що таке посилання саме по собі не може бути доказом порушення податкового законодавства.

Також безпосередньо в ході перевірки податківці можуть вчиняти протиправні дії, що дають підстави для скасування податкового повідомлення-рішення.

Одним з методів боротьби з незаконними рішеннями є адміністративне оскарження рішень податкової інспекції у органах Державної фіскальної служби України вищого рівня. Відповідно до чинного законодавства України, податкові органи зобов'язані реагувати на скарги платників податків. Якщо ж, розглянувши скаргу, вища інстанція дійде висновку про те, що районна або міська податкові інспекції застосували санкції до підприємця протизаконно, таке рішення скасовується.

Згідно з п. 56.3. ст. 56 Податкового кодексу України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

В разі недотримання вимог до оформлення скарги, податковий орган може повернути без розгляду платнику його скаргу, що може призвести до пропуску строку оскарження.

Слід пам’ятати, що не підлягають адміністративному оскарженню грошові зобов'язання, самостійно визначені платником податків, та рішення органів доходів і зборів, які оскаржені платником податків у судовому порядку.

Необхідно використовувати всі способи захисту: оскаржити податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку в органах податкової служби, а у випадку негативного результату оскарження – звернутися до суду.

Треба мати на увазі, що позовні заяви слід належним чином обґрунтувати та додати необхідні докази та пояснення, оскільки за недостатньої обґрунтованості або навіть порушення формальних вимог до позовної заяви чи інших документів рішення суду може бути негативним для позивача.

В ході оскарження податкових повідомлень-рішень спеціалісти Адвокатського об’єднання «DEXTRUM» допоможуть вам розібратися в ситуації, сформують правову позицію, складуть потрібні заяви, скарги, письмові пояснення та допоможуть підготувати всі необхідні документи і докази задля захисту ваших прав.