телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Обшук та виїмка документів податковою міліцією

Здійснення господарської діяльності пов’язане з великою кількістю ризиків, у тому числі ризиків стати об’єктом кримінального переслідування.

Часто неначе грім серед ясного неба на порозі підприємства з’являються працівники органів фінансових розслідувань (податкової міліції). Непідготовленість, розгубленість працівників компанії до таких відвідин може призвести до згубних наслідків для підприємства.

Керівництво підприємства може навіть не здогадуватися про наявність кримінального провадження, оскільки Кримінальний процесуальний кодекс України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI не зобов’язує слідчі органи повідомляти особу про початок досудового розслідування. Відомості про злочин давно можуть бути внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань, але Ви можете про це дізнатися тільки тоді, коли до Вас прийдуть з обшуком або виїмкою документів.

Проте, якщо Ви заздалегідь потурбувались про свою безпеку і уклали договір з адвокатською компанією, забезпечивши таким чином можливість оперативно звернутися до адвоката, зазначені неприємні процедури пройдуть для Вас безболісно і майже непомітно.

Також, у випадку, якщо контролюючі органи почали цікавитися роботою вашого підприємства, вам слід потурбуватися про те, щоб своєчасно передати документи адвокату на зберігання.

Слід мати на увазі, що здійснювати обшук та виїмку документів на підприємстві працівники органів фінансових розслідувань мають право лише в рамках розслідування кримінальних правопорушень у сфері податкового законодавства.

Обшук та виїмка (тимчасовий доступ до речей і документів) повинні здійснюватися у повній відповідності з Кримінальним процесуальним кодексом України, тому будь-які відхилення від встановленого порядку обшуку та тимчасового доступу до речей і документів є підставою для оскарження дій правоохоронців до компетентних органів.

Згідно із КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пам'ятайте, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Зазначена в ухвалі слідчого судді або суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

Наголошуємо - обшук проводиться виключно на підставі ухвали слідчого судді.

Пам’ятайте, що перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє приміщенням, де має проводитись обшук, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред'явлена ухвала і надана її копія. Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце обшуку до його закінчення та вчиняти будь-які дії, що заважають проведенню обшуку. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність.

Процедура обшуку та виїмки пов’язана з рядом юридичних та процесуальних тонкощів, за відсутності знань про які у підприємства можуть виникнути непорозуміння із працівниками органів фінансових розслідувань, тому для попередження можливих проблем радимо заручитися підтримкою кваліфікованих юристів, скориставшись послугою юридичного супроводу бізнесу.

Завдяки кваліфікованому юридичному супроводу вашого бізнесу адвокатами Адвокатського об’єднання «DEXTRUM» ви можете не хвилюватися за наслідки відвідування вашої компанії працівниками органів фінансових розслідувань.