телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Звернення за індивідуальними податковими консультаціями

Підпункт 14.1.172. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкову консультацію як допомогу контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Згідно із п. 52.1. ст. 52 Податкового кодексу України, за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

На підставі вказаних вище норм можна зробити висновок, що податкова консультація є допомогою платнику податків із наданням консультації, яка має статус правового акта.

Слід мати на увазі, що відповідно до ст. 53 Податкового кодексу України не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

Неабияке значення має правильне формулювання запиту про надання індивідуальної податкової консультації. Фахівці Адвокатського об’єднання «DEXTRUM» підготують для вас запит до податкового органу.

Службові особи податкових органів не завжди сумлінно виконують свої службові обов’язки, подекуди допускають безвідповідальність та упередженість, не завжди дотримуються норм Закону. Тому платники податків, звернувшись із запитом щодо отримання податкової консультації, можуть отримати необґрунтовану або формальну відповідь, яка не дає висновку по суті викладеного у запиті питання, а містить лише викладення норм Податкового кодексу.

П. 53.3. ст. 53 ПК України визначає право платника податків оскаржити до суду як правовий акт індивідуальної дії податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій або електронній формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору.

У випадку отримання необґрунтованої відмови у наданні консультації або наданні консультації, яка суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору, юристи АО «DEXTRUM» оскаржать дії податкового органу до суду.

Оскільки судова практика стосовно визначення юридичного статусу податкової консультації є неоднозначною, рішення судів є суперечливими, неабияке значення має розумний, виважений підхід кваліфікованого юриста - фахівця із податкового права під час звернення до суду щодо визнання податкової консультації недійсною.

Відмова адміністративних судів у задоволенні позову щодо скасування податкової консультації, в якій є чіткий висновок податкового органу, який суперечить чинному законодавству, є безпідставною. Згідно з чинним законодавством такі справи повинні розглядатися судами із урахуванням позицій платника податку та податкового органу стосовно тлумачення норм законодавства та спірних правовідносин.

Як свідчить досвід представництва клієнтів АО «DEXTRUM» в судах, суд у спорах з податковими органами, які винесли рішення всупереч із наданою консультацією, приймає рішення на користь платників податків, які отримали індивідуальну податкову консультацію.

Кваліфіковані спеціалісти - адвокати АО «DEXTRUM» за необхідності підготують для вас запит щодо надання податкової консультації, нададуть юридичну допомогу при взаємодії з податковими органами, проконсультують з питань тактики спілкування з посадовими особами податкового органу, а також допоможуть із визначенням подальших дій - звернення до суду тощо.