телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Адвокатське зберігання документів

Адвокатське зберігання документів надасть вам можливість захистити документи та інформацію від незаконних дій державних органів та/або третіх осіб. Це особливо корисно, коли незаконний доступ до ваших документів третіх осіб (наприклад, співробітників МВС, податкових органів, Прокуратури, СБУ) може призвести до руйнівних для вас або вашого бізнесу наслідків (до кримінального переслідування керівника підприємства, нарахування непомірно великих фінансових санкцій тощо).

Дана послуга може бути надана виключно адвокатським об’єднанням або адвокатом. Ні юрист без статусу адвоката, ні нотаріус, ні аудитор не можуть надати таку послугу, оскільки законодавство не надає їм необхідних для цього гарантій.

Можливість же адвокатського об’єднання приймати документи на зберігання забезпечується законодавчими гарантіями Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Обов'язок зберігати адвокатську таємницю, до якої належить будь-яка інформація про клієнта та його питання, поширюється на адвоката, його помічника, стажиста і осіб, які перебувають у трудових відносинах з адвокатом, адвокатським об'єднанням, а також на особу, стосовно якої припинено або призупинено право на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до зазначеного Закону ці особи не можуть бути допитані з питань інформації про клієнта, а також забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов'язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

Аналогічні норми передбачені ст. 22 Кримінального процесуального кодексу України.

Порядок надання послуги з адвокатського зберігання документів в Адвокатському об’єднанні «DEXTRUM»:

  • ваше підприємство укладає з Адвокатським об’єднанням договір на надання юридичних послуг та в рамках цього договору передає документи (установчі, бухгалтерські документи, договори, документи на право власності тощо) для проведення їх юридичного аналізу, передбаченого договором про надання юридичних послуг. Передача оформляється відповідним Актом;
  • з моменту передачі ваших документів Адвокатське об’єднання, керуючись наведеними положеннями законодавства, гарантує вам конфіденційність і недоторканість ваших документів з боку третіх осіб;
  • у разі перевірки вашого підприємства контролюючими органами або при спробі вилучити документи правоохоронними органами, ви пред'являєте їх співробітникам Акт передачі документів адвокату для юридичного аналізу. Подальшу взаємодію з представниками контролюючих/правоохоронних органів з приводу зазначених документів проводить Адвокатське об’єднання.

Таким чином, скориставшись послугою з адвокатського зберігання документів, ви захистите себе від неприємного спілкування зі співробітниками контролюючих органів при проведенні перевірки або обшуку, при спробах незаконного вилучення документів, а також попередите незаконний доступ до ваших документів і виграєте час для організації свого захисту.

Адвокатське зберігання документів в Адвокатському об’єднанні «DEXTRUM» – це гарантія їх надійного збереження.