телефоны адвокатского объединения (044) 228-72-63, (044) 228-72-53

Ви є тут

Як правильно ліквідувати підприємство

Якщо ви вирішили ліквідувати (закрити) ваше підприємство, або склалися умови, які змушують вас це зробити, дуже важливо обрати найбільш підходящий спосіб (порядок) ліквідації, який убезпечить засновників (власників) підприємства від проблем у майбутньому.

Кілька слів щодо процедури ліквідації.

Ліквідація підприємства у загальному порядку

При закритті (ліквідації) підприємства у загальному порядку, який передбачає Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», засновники (власники) підприємства ухвалюють рішення про ліквідацію підприємства, яке оформлюють в вигляді протоколу загальних зборів власників. В цьому рішенні вони визначають голову та членів ліквідаційної комісії, строки та порядок проведення ліквідаційної процедури.

Відомості про дане рішення вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за місцем знаходження підприємства.

Одночасно з внесенням до ЄДР відомості про таке рішення власників публікуються у спеціалізованому виданні для інформування кредиторів підприємства з метою надати їм можливість вчасно заявити свої вимоги до підприємства, яке ліквідується. Цього вимагає законодавство.

Після перевірки майнового стану підприємства та задоволення вимог кредиторів ліквідаційною комісією підприємства складається та затверджується ліквідаційний баланс.
Завершується цей процес внесенням до ЄДР запису про закриття (ліквідацію) підприємства.

Ліквідація підприємства процедурою банкроцтва

Якщо в процесі ліквідації підприємства та перевірки його майнового стану ліквідаційною комісією буде виявлена кредиторська заборгованість, яку підприємство сплатити не має можливості в зв’язку з відсутністю у нього коштів та майна, ліквідаційна комісія зобов’язана звернутися до суду із заявою про банкрутство підприємства за спрощеною процедурою з урахуванням норм ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

З дня порушення провадження у справі про банкрутство всі повноваження та обов’язки керівника переходять до арбітражного керуючого, який забезпечує процес ліквідації до його завершення. З дня набрання законної сили постановою господарського суду про припинення діяльності підприємства всі борги, на оплату яких у підприємства не вистачило активів, вважаються погашеними!

Важливо пам’ятати, що лише правильно та професійно проведена процедура ліквідації підприємства дасть змогу власникам і керівнику підприємства не відповідати всім своїм особистим майном за борги закритого (ліквідованого) підприємства.

Скористатися цими варіантами можна по-різному і, звісно, краще здійснити це у найвигідніший для себе спосіб.

Зробити це вам допоможе досвідчений арбітражний керуючий, який працює у складі Адвокатського об’єднання «DEXTRUM» з колективом адвокатів. Після вивчення стану справ на вашому підприємстві він зможе запропонувати оптимальний механізм його ліквідації, який, по-перше, допоможе врегулювати питання, пов’язані із заборгованістю підприємства, а, по-друге, убезпечить засновників (власників) та керівника від проблем у майбутньому.